top of page

International Festival Ballet esitleb maailma suurimat "LUIKEDE JÄRV" sümfooniaorkestri saatmisel


13.11.2024 – Tallinn, Alexela Kontserdimaja
 

Etenduse ainulaadsus seisneb selles, et trupp esitleb maailma kõige suurejoonelisemat "Luikede järv".

 

48 tantsijat-luike on omamoodi rekord. Tavaliselt on "Luikede järv" etenduses 18-24 valget luike.

 

Sümfooniaorkestri saatel.

 

International Festival Ballet

Kunstiline juht Aleksei Bogutski

 

Šokeeritud ja puudutatud Venemaa ebainimlikust agressioonist Ukraina vastu, otsustas kuulus balettrupp St. Petersburg Festival Ballet 2022. aasta suvel muuta oma nime International Festival Balletiks. Nüüd asub balettrupp Saksamaal.

 

Selle muudatusega väljendavad artistid selgelt oma seisukohta. International Festival Ballet on rahvusvaheline ballett, mis kehastab kunsti, muusika ja tantsu kooseksisteerimise mõistmist ja võimalust, mis ulatuvad üle riigipiiride. Sõja algusest peale on artistid väljendanud oma seisukohta Venemaa agressiooni vastu arvukate protestiaktsioonidega enne iga oma esinemist (EuroNews'i reportaaž siin). Selle tulemusena ähvardavad neid nüüd Venemaa võimud. Balett, kuhu kuuluvad ka mitmed Ukraina tantsijad, näeb end loomulikult kõigi inimeste rahu ja üksmeele balletina.

 

Kunstilises mõttes esindab ballett klassikalist balletikooli puhtal kujul. Ranget elegantsi täiustavad moderni ja 21. sajandi mõjud, see on kõrgetasemeline balletietendus, mida täiendavad suurepärased kostüümid ja luksuslikud dekoratsioonid.

 

Pjotr Tšaikovski surematu baletiklassika on tuntud kogu maailmas ja jätkab vaatajate lummamist igas vanuses. Kõigile on tuttav "Luikede järv" romantiline lugu, mille peategelased - valge ja must luik - on saanud kõrgeima klassi klassikalise balleti elegantsi sünonüümiks.

 

See kõrgetasemeline ballett paistab silma mitte ainult absoluutse täpsusega tantsutehnika poolest, vaid ka harmoonilise ja tasakaalustatud üldmulje, elegantse kerguse poolest. International Festival Ballet lummab täiusliku tantsuetendusega, mis võtab publikult hinge kinni.

bottom of page