top of page

International Festival Ballet - ''Luikede järv'' sümfooniaorkestri saatmisel


30.10.2022 – Alexela Kontserdimaja
 

Kui „Luikede järve“, „Pähklipureja“ ja „Uinuva kaunitari“ uued programmid sel suvel müüki tulevad, saab Saint Petersburg Festival Ballet uue nime.

 

Kuulus balletitrupp, mis on šokeeritud ja mõjutatud Venemaa ebainimlikust agressioonisõjast Ukraina vastu, vahetab oma nime International Festival Ballet’ks.

 

International Festival Ballet

Selle muutusega avaldavad artistid oma selget seisukohta. Festival Ballet on rahvusvaheline balletitrupp, mis mõtleb riigipiiridest kaugemale ning esindab mõistmist ja kooselu kunsti, muusika ja tantsu poeesias. Sõja algusest peale on artistid väljendanud oma seisukohta Venemaa agressiooni vastu mitmete protestitegevuste kaudu enne igat esinemist. Seetõttu ähvardab neid nüüd ka Venemaa. Trupp, millesse kuulub ka palju Ukraina tantsijaid, näeb ennast loomulikult inimestevahelise rahu ja ühtekuuluvuse balletina.

 

Kunstiliselt esindab ballett vene klassikalise balleti koolkonda selle ehedal kujul. Range elegants koos kaasaegsete ja 21. sajandi mõjudega tähendab kõrgetasemelist tantsuetendust –seda koos suurepäraste kostüümide ja uhkete lavastustega.

 

Pjotr I. Tšaikovski surematu balletiklassika on tuntud kogu maailmas ja see ei lakka lummamast igas vanuses inimesi. Kõik teavad romantilist lugu „Luikede järv“, milles esinevad valge ja must luik ning millest on saanud klassikalise balleti elegantsi kõrgeima taseme etalon. International Festival Ballet’ ainulaadsed etendused äratavad võluvas ilus ja täiuslikkuses populaarsed balletid ellu.


Sel hooajal tutvustab International Festival Ballet teile maailmaklassika pärli – balletti „Luikede järv“ (ballett kahes osas P. I. Tšaikovski muusikale).

P.Tšaikovski ballett „Luikede järv“ sümfoohiaorkestri saatmisel.

 

Selle surematu teose sisu ei ole mõtet üle korrata, piisab, kui öelda, et nendele etendustele tulnud publik siseneb hetkega romantika ja ilu maailma, saab rohkelt elamusi ning satub armastuse ja surma, ustavuse ja reetmise, naeru ja pisarate, hirmu ja mehisuse müsteeriumi, kõigesse sellesse, mis on seotud maailmakultuuri, maailmapärandi ja maailma meistriteostega.

 

International Festival Balleti artistid on teatripreemia „Kuldne mask“ mitmekordsed nominendid ja laureaadid, Vene ja rahvusvaheliste võistluste diplomandid ning prestiižsete auhindade ja aunimetuste laureaadid.

 

Trupi etendused on olnud väga edukad Ameerika Ühendriikides, Itaalias, Saksamaal, Prantsusmaal, Hollandis, Belgias, Soomes, Tšehhi Vabariigis, Islandil, Portugalis, Hispaanias, Hiinas, Brasiilias, Mehhikos ja teistes riikides.

bottom of page