top of page
Puuvillaväljade üksinduses (John Malkovich & Ingeborga Dapkūnaitė) Estonia Tallinn00.jpg

Teatrietendus "Puuvillaväljade üksinduses"  näidendi järgi Bernard-Marie Koltès


21-22.04.2023 – TALLINN / Alexela Kontserdimaja
 

Lugu kahe inimese salajasest kokkupõrkest. Nad on teineteisele võõrad, kuid ühel neist on midagi, mida teine vajab. Tehingu sõlmimiseks tuleb ühel neist leida viis oma vajadus sõnastada.  Neil tuleb leida sõnu ja keelt, mis on arusaamatud teistele kuid tähendusrikkad neile endile, konkreetne ja otsekohene. Nende vahel on käegakatsutav ihaldus, kuid hirm oma soovi tunnistada, hirm olla haavatav. Hirm võõra ees.

 

Bernard-Marie Koltès’i näidendit etendavad teatri- ja kinostaarid John Malkovich ja Ingeborga Dapkūnaitė.

 

Oma põlvkonna säravaim täht, režisöör Timofei Kuljabin, lausub: “2022. aastal tuleb keelatud, väljaütlemata ja vastupandamatu külgetõmbe teemat ümber mõtestada. Kujutame laval salajast soovi, mis on karistatav ning mida iga ühiskond tunnistab kriminaalseks.

 

Näidendis on kaks näitlejat, kuid üksainus stseen. Suurema osa ajast veedame alateadvuses, tegelase painajalikes nägemustes, keda ennast me ei näe. Seevastu on laval kaks vastanduvat figuuri, kes on põimunud omavahelises pingelises, vihases ning keerukas dialoogis. See on sisemine dialoog iseendaga salasoovidest ja hirmudest. Sellest, mida ei suudeta iseendale tunnistada, kuid millest loobumine on võimatu ilma enda elu kustutamata. See on lugu inimese keerulisest olemusest maailmas, kus sama komplekssus muutub soovimatuks, sobimatuks, kohatuks. See maailm loob sisemise ebakõla, dissonantsi, mis tapab inimest seestpoolt kui surmav haigus.””

 

Bernard-Marie Koltès (1948-1989, Prantsusmaa) on üle kahekümne näidendi autor. Tema tuntumate näidendite hulka kuuluvad “Läänekallas”, “Puuvillapõldude Üksinduses” ja “Roberto Zucco”, mis on tõlgitud peaaegu neljakümne keelde ülemaailmsetesse teatri repertuaaridesse. Euroopa kuulsad lavastajad on edukalt toonud Koltèsi näidendeid lavale, sealhulgas Patrice Chéreau, Peter Stein, Krzysztof Warlikowski, Michael Talheimer, Kama Gingrich, Luis Pascual ja teised.

 

Kestvus - 1t 20min
18+

 

ROLLIDES

John Malkovich 
Ingeborga Dapkūnaitė

Teatrietendus on inglise keeles. Igale külastajale pakutakse kõrvaklappe sünkroontõlkega eesti või vene keelde.

bottom of page